Menu

Dvouvtoková čerpadla CD

Horizontální radiální čerpadla jedno nebo dvou stupňová. V provedení s dvouvtokovým oběžným kolem nebo kombinaci dvě radiální oběžná kola zrcadlově, popř. dvouvtokové oběžné kola a kolo radiální. Se spirální skříní dělenou radiálně i axiálně.

Dostupné modely:

Dvouvtokové čerpadlo CD2

Horizontální, radiálně dělené jednostupňové nebo dvoustupňové čerpadlo s radiálním oběžným kolem. Meziložiskové provedení. Konstrukce čerpadla v souladu s normou API 610-BB2. Ložiska mazaná v olejové lázni. Ucpávková komora navržena pro instalaci kazetových mechanických ucpávek dle API 682. Ložiskový domek vybaven žebry pro zintenzivnění přenosu tepla.

API 610/ISO 13709, EU směrnice ATEX 2014/34/EU

Technické parametry

Q max = 1750 m3/h

H max = 300 m

T max = 450 °C

Aplikace

Čerpadla se uplatňují v nejnáročnějších chemických a petrochemických provozech, energetických celcích. Typické čerpadlo vyskytující se v systémech krakování. Navrženo pro média vysokých teplot, až 450°C.

Modifikace

Doplňkový ventilátor ložiskové konzoly
Chlazená/otápěná ucpávková komora
Chlazený/otápěný plášť ložiskové konzoly
Externí systém mazání

Dvouvtokové čerpadlo CD1

Horizontální, axiálně dělené jednostupňové čerpadlo s radiálním dvouvtokovým oběžným kolem. Ložiska mazána tukovou náplní. Ucpávková komora navržena pro instalaci stlačované ucpávky, mechanické ucpávky skládané, nebo kazetové konstrukce, včetně instalace ucpávky dvojité.

ISO 5199, EU směrnice ATEX 2014/34/EU

Technické parametry

Q max = 7500 m3/h

H max = 190 m

T max = 80 °C

Aplikace

Čerpadla se uplatňují v chemických a petrochemických provozech, energetických celcích v chladicích systémech. Sítě pitné, užitkové vody. Instalace požárních systémů a závlahových stanic. Ke snížení dispozičních nároků lze uplatnit vertikální provedení.

Modifikace

Vertikální provedení s jednou ucpávkou
Oběžné kolo s přesazeným lopatkování.